Zarządzanie energią w dużych obiektach

    38

    sex videos
    bigtitted milf teases before getting banged. pornxvideos247 bigtit milf blows neighbours big black cock.
    hot sex videos a fat girl in red pantyhose jumps on a black rubber dick.

    factory industry fabryka
    Źródło: Pexels

    Przedstawiamy sześć najważniejszych wniosków z badania na temat zarządzania energią w dużych (powyżej 250 pracowników) obiektach.

    1?? Zaledwie połowa badanych czytelników wskazała, że w ich zakładach pracy audyty energetyczne odbywają się regularnie. Najwięcej, bo 40% badanych, uściśliło, że ma to miejsce raz na rok, zaś po 30% wskazało odpowiedzi ?rzadziej niż raz na rok? i ?wcale?. 80% badanych odpowiedziało, że niezależnie od częstotliwości przeprowadzania audytów w ich zakładach pracy przeprowadzany jest monitoring zużycia energii.

    2?? W obiektach, w których pracują badani, regularnie sprawdzane jest zużycie: prądu ? 40% wskazań ? oraz gazu ziemnego ? 10%; nikt z ankietowanych nie wskazał regularnego sprawdzania zużycia sprężonego powietrza w swoim zakładzie. Ponadto 10% ankietowanych stwierdziło, że żadne zużycie nie jest regularnie sprawdzane, zaś 40% zaznaczyło odpowiedź ?wszystkie w takim samym stopniu?.

    3?? Badani dostrzegają liczne korzyści płynące z monitorowania zużycia energii w zakładach przemysłowych. Są to przede wszystkim: poprawa efektywności energetycznej ? 30% odpowiedzi, redukcja kosztów związanych z utrzymaniem zakładu ? 30%, zmniejszenie kosztów zużycia energii ? 20%, zrozumienie, jak i na co zużywana jest energia w zakładzie ? 10% oraz zoptymalizowanie zużycia energii w obszarach najbardziej energochłonnych ? 10%.

    4?? Na pytanie: ?W jaki sposób w Państwa zakładzie najczęściej monitorowane jest zużycie energii?? ankietowani odpowiedzieli przede wszystkim, że jest to korzystanie z instalacji do pomiaru energii ? 60% wskazań i weryfikacja rachunków za prąd ? 60%. Na dalszych pozycjach znalazły się: wdrożenie kompleksowego systemu zarządzania energią ? 30%, wspomniane wcześniej audyty ? 10% i korzystanie ze strategii zarządzania energią opracowanej na potrzeby zakładu ? 10%. W kolejnym pytaniu uściślony został przez
    badanych czytelników procent zakładów, które mają opracowaną strategię zarządzania energią ? było to 20% firm. Na pytanie o to, jakiego rodzaju są to działania, badani odpowiedzieli, że m.in. montaż oświetlenia LED, wymiana energochłonnych urządzeń, audyty, monitoring zużycia mediów, wdrażanie telemetrycznego systemu nadzoru i sterowania systemami grzewczymi.


    40% badanych wskazało, że w ich zakładach pracy audyty energetyczne są przeprowadzane raz na rok.

    60% ankietowanych jako najczęstsze metody monitorowania zużycia anergii w ich zakładach wskazało korzystanie z instalacji do pomiaru energii i weryfikację rachunków za prąd.

    ?70% pytanych za największe wyzwanie przy wdrażaniu programów zarządzania energią uznało jego wysokie koszty.


    5?? Z badania płynie też wniosek, że większości ankietowanych firm dzięki podejmowanym działaniom udaje się zmniejszyć zużycie energii do 10%. Po 10% ankietowanych wskazało na wielkości rzędu 10?20%, 20?30% i ponad 30%.

    6?? Zapytaliśmy również o to, jakie wyzwania w związku z wdrażaniem programów zarządzania energią napotykają duże obiekty przemysłowe. Jak się okazuje, największym problemem są wysokie koszty wdrażania tych programów ? 70% odpowiedzi, na kolejnych miejscach są: niechęć pracowników do zapoznania się z programem zarządzania energią i do jego wdrożenia ? 30%, niewystarczająca ilość danych na temat zużycia energii w zakładzie ? 30%, skuteczne przystosowanie programu do danego zakładu pracy ? 20% oraz źle przeprowadzony audyt, z którego wnioski miały być podstawą do efektywnego zarządzania energią ? 20%.

    fuqvids.com
    top xxx
    crazy freshmeat voyeur for bangbus.tamil porn