Pierwsza dzielnica smart city w Berlinie zasilana przez Panasonic

  sex videos
  bigtitted milf teases before getting banged. pornxvideos247 bigtit milf blows neighbours big black cock.
  hot sex videos a fat girl in red pantyhose jumps on a black rubber dick.

  Podczas dzisiejszej, wirtualnej konferencji prasowej Panasonic ogłosił uruchomienie innowacyjnego, energooszczędnego projektu typu smart city – Future Living® Berlin. Jest to ważne przedsięwzięcie w portfolio firmy, które przyczyni się do wzrostu jej konkurencyjności w kontekście dekarbonizacji środowiska.

  Instalacja w Berlinie łączy w sobie ekologiczne aspekty zrównoważonego rozwoju z postępującą cyfryzacją społeczeństwa i życia. W jej ramach zastosowane zostaną inteligentne rozwiązania energetyczne obejmujące wysokowydajne pompy ciepła Panasonic powietrze/woda typu split, panele fotowoltaiczne (PV) oraz baterie akumulatorowe zintegrowane w inteligentny i wydajny system zarządzania energią.

  Wnosimy do projektu ponad 60 lat doświadczenia w dziedzinie ogrzewania i chłodzenia oraz projektowania rozwiązań fotowoltaicznych i akumulatorowych, a także pasję do innowacji, która będzie kształtować kierunki rozwoju przyszłych pokoleń, komentuje Junichi Suzuki, prezes Panasonic Europe B.V.

  W ostatnim czasie Panasonic odnotował silny wzrost sprzedaży w obszarze działalności energetycznej w Europie, m.in. dwucyfrowy skok w sektorze pomp ciepła powietrze/woda w ciągu ostatnich 10 lat. W 2019 r. firma zobowiązała się również do podjęcia działań w zakresie rozwoju urządzeń do oszczędzania energii w sektorze budynków mieszkalnych do 2025 r.

  Efektywne zarządzanie energią

  Future Living Berlin jest dla firmy Panasonic fundamentalnym eksperymentem w tworzeniu najnowocześniejszych rozwiązań energetycznych. Projekt stanowi kamień milowy w osiąganiu kolejnych celów określonych w strategii firmy.

  Eksperci ds. energii i inżynierowie ds. oprogramowania z Panasonic Research & Development Centre w Europie opracowali inteligentne rozwiązanie w zakresie zarządzania energią w celu optymalizacji jej wykorzystania oraz połączenia sektora energii elektrycznej z ogrzewnictwem. Inteligentne sterowanie łączy w sobie pompy ciepła z innymi wydajnymi i ekologicznymi technologiami Panasonic, takimi jak panele fotowoltaiczne. Technologie te zostały zintegrowane w efektywnym rozwiązaniu oszczędzającym energię, nie tylko sterowanym, ale również stale optymalizowanym przez coraz to nowsze funkcjonalności zarządzania energią firmy Panasonic.

  Rozwiązanie to jest pierwszym na świecie, opracowanym jako wspólne przedsięwzięcie z wiodącymi instytucjami badawczymi w zakresie zdecentralizowanego zarządzania energią. W symulacjach przeprowadzonych z wiodącymi uniwersyteckimi laboratoriami badawczymi osiągnęliśmy poprawę zużycia energii nawet o 15%, wyjaśnia Ralf Becker, Project Leader Energy Group w Panasonic R&D Centre Europe.

  Duży krok ku życiu zgodnie ze zrównoważonym rozwojem

  Głównym komponentem energetycznym projektu Future Living Berlin jest zainstalowana pompa ciepła powietrze/woda Aquarea firmy Panasonic. Wysoce energooszczędna technologia, zasilana źródłem energii odnawialnej pochodzącej z 600 paneli fotowoltaicznych Panasonic HIT o mocy 195 kWp, działa praktycznie bezemisyjnie w kontekście produkcji CO2. Dzięki opatentowanej technologii silikonowej system fotowoltaiczny Panasonic jest o 10% bardziej wydajny niż konwencjonalne moduły. Ponadto technologia HIT firmy Panasonic osiąga znacznie lepsze wyniki w środowiskach o wysokiej temperaturze dzięki wyższemu współczynnikowi temperaturowemu – jest to istotna zaleta w adaptacji do postępujących zmian klimatu.

  Wykorzystując źródła energii odnawialnej, system powietrzno-wodny może być wykorzystywany nie tylko do ogrzewania, a także wytwarzania ciepłej wody. W celu zwiększenia wydajności, pompy ciepła posiadają wbudowany moduł sieciowy do zarządzania z poziomu chmury obliczeniowej dla instalatorów Aquarea Service Cloud, dzięki czemu są one jeszcze bardziej niezawodne. Pozwala to na dalszą redukcję emisji CO2, ponieważ wizyty serwisowe mogą być organizowane znacznie efektywniej, a częściowo przeprowadzane nawet zdalnie.

  Zaproponowane rozwiązania energetyczne są połączone w inteligentną chmurę serwisową Aquarea, która pozwala użytkownikom końcowym na monitorowanie zużycia energii i odpowiednie zarządzanie ustawieniami temperatury. Skutkuje to zwiększoną wydajnością i komfortem przy jednoczesnym zachowaniu przejrzystości ich zużycia.

  Aby osiągnąć kolejne zrównoważone i środowiskowe cele, mieszkańcy są częścią szerszej społeczności proekologicznej, w ramach której promowane są również takie rozwiązania jak współużytkowanie samochodów, wspólne pralki czy właśnie rozwiązania energetyczne Panasonic.

  Cyfrowa wygoda

  Cyfryzacja Future Living Berlin zaczyna się w domu. Rozwiązanie jest zgodne z ideą smart i może zostać połączone choćby z takim sprzętem jak telewizory Panasonic czy inteligentne głośniki stanowiące część ogólnej infrastruktury IoT. Cyfrowe rozwiązania są rozszerzane również o kolejne funkcjonalności w zakresie bezpieczeństwa, ochrony i inteligentnych budynków, które zwiększają ogólny komfort mieszkańców.

  Future Living® Berlin to przyszły styl życia – na to, jak możemy żyć jutro, z naciskiem na połączenie cyfryzacji z ekologicznym i zrównoważonym rozwojem, dodaje Suzuki.

  W ramach projektu smart city Panasonic współpracuje z GSW Sigmaringen, właścicielem budynku Future Living® Berlin.


  Panasonic

  fuqvids.com
  top xxx
  crazy freshmeat voyeur for bangbus.tamil porn