Argon otula się szkłem

  sex videos
  bigtitted milf teases before getting banged. pornxvideos247 bigtit milf blows neighbours big black cock.
  hot sex videos a fat girl in red pantyhose jumps on a black rubber dick.

  Trzeci etap wielofunkcyjnego kompleksu Alchemia w Gdańsku pokrywa się szklaną elewacją. Prace, zaawansowane są już w ponad 50%, a samo szklenie potrwa do końca stycznia przyszłego roku. Oddanie budynku do użytku zaplanowane jest na III kwartał 2017 roku.

  Kompleks Alchemia w Gdańsku

  – Trwają intensywne prace nad elewacją budynku Argon – do pokrycia szkłem jest łącznie blisko 15 tys. mkw. powierzchni. Poziom zaawansowania prac przekroczył już 50% i na ten moment wyprzedzamy nawet harmonogram, co daje nam bufor na najbliższe, zimowe miesiące. Pełne zaszklenie i uzyskanie szczelności planujemy na drugą połowę stycznia, a wykończenia elewacji potrwają do końca marca – komentuje Marcin Frozyna, Dyrektor ds. Inwestycji w firmie Torus, będącej deweloperem Alchemii.  

  Dźwiękoszczelność i termoizolacja

  Wizualizacja 3. etapu kompleksu Alchemia w Gdańsku

  Argon, trzeci etap Alchemii jest najbardziej prestiżowo ulokowanym budynkiem kompleksu, przy skrzyżowaniu al. Grunwaldzkiej (głównej arterii Trójmiasta) z ul. Kołobrzeską. Ma on 14 kondygnacji nadziemnych i kształt litery H, a jego łączna powierzchnia do wynajęcia (GLA) to blisko 39 tys. mkw. (przy całkowitej powierzchni typowej kondygnacji biurowej aż 3 tys. mkw.). W przypadku takiej lokalizacji istotna jest odpowiednia dźwiękoszczelność fasady budynku, której parametry muszą być odpowiednio dobrane. Końcowy rezultat akustyczny musi uwzględniać warunki panujące na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku (praca urządzeń i systemów).

  – Jeszcze przed projektowaniem fasady budynku badana była akustyka lokalizacji inwestycji. Pozwoliło to na dobór odpowiednich parametrów szkła, systemu fasadowego oraz uszczelnienia. W przypadku Alchemii, na każdym etapie prac dokonywana jest też kontrola nadzoru inwestorskiego, co gwarantuje osiągnięcie zakładanego rezultatu – dodaje Marcin Frozyna z firmy Torus.

  Drugim ważnym czynnikiem jest termoizolacja. Fasada spełnia tu obowiązujące przepisy jak również wyśrubowane wymagania wynikające z certyfikacji budynku w systemie oceny wysokowydajnych inwestycji LEED (obiekt jest precertyfikowany na najwyższym poziomie, Platinum).

  Architektoniczne nawiązanie

  Charakterystyczne dla I i II etapu Alchemii ażurowe pasy (w kolorze nawiązującym do pierwiastka – nazwy wieży biurowej, kolejno Aurum, Platinum, Ferrum i Titanium), w przypadku Argonu imitować będą pasy szkła strukturalnego pozbawione zewnętrznych elementów. Podobnie zaszklona będzie charakterystyczna dla tego etapu „latarnia”, czyli narożnik budynku pozbawiony szprosów i innych elementów metalowych. Będzie on dodatkowo podświetlony od wewnątrz ledowymi listwami. Ponadto na wysokości 1 i 2 piętra zastosowane zostaną specjalne profile, które kolorem i formą nawiązywać będą do cegieł stosowanych na elewacji części wspólnych wcześniejszych etapów kompleksu.

  Źródło i zdjęcia: Alchemia

  fuqvids.com
  top xxx
  crazy freshmeat voyeur for bangbus.tamil porn