Magazyn BIK Park Sosnowiec II z certyfikatem BREEAM

sex videos
bigtitted milf teases before getting banged. pornxvideos247 bigtit milf blows neighbours big black cock.
hot sex videos a fat girl in red pantyhose jumps on a black rubber dick.

Fot. Cushman & Wakefield

Magazyn BIK Park Sosnowiec II pomyślnie przeszedł proces oceny w systemie BREEAM uzyskując certyfikat na poziomie „Very Good”. W ubiegłym roku tej samej certyfikacji poddano dwie inne nieruchomości z portfela Biura Inwestycji Kapitałowych S.A., BIK Park Wrocław I oraz II. W procesie uzyskania certyfikatu BREEAM BIK S.A. wspierała międzynarodowa agencja doradcza Cushman & Wakefield, która jest również zarządcą obiektu. Certyfikację przeprowadziła firma WSP Polska Sp. z o.o. Proces certyfikacji wspierany był przez lokalny zespół Logicenters, którego celem jest doprowadzenie do 2028 roku neutralności węglowej dla całego portfela posiadanych nieruchomości. 

W ramach naszych działań staramy się nieustannie podnosić standard naszych magazynów i ograniczać ich wpływ na środowisko naturalne. Dotyczy to również istniejących już obiektów, takich jak powstała w 2018 roku hala nr 5 w BIK Park Sosnowiec II   powiedział Tomasz Pieprzyca, Senior Project Manager z firmy Biuro Inwestycji Kapitałowych S.A.

BIK Park Sosnowiec II posiada prawie 12 000 mkw. powierzchni oddanej do dyspozycji najemców. Zaletą nieruchomości jest jej dogodna lokalizacja w bezpośrednim sąsiedztwie skrzyżowania autostrady A4, łączącej Rzeszów z zachodnią granicą Polski, z wschodnią obwodnicą Śląska – drogą S1 prowadzącą przez Cieszyn na południe Europy.

W ramach certyfikacji magazyn został m.in. doposażony w nowoczesny system zdalnego odczytu liczników energii, z rozbiciem na poszczególne grupy odbiorników (chłodzenie, oświetlenie etc.), co pozwoli na efektywne zarządzanie zużyciem mediów i docelowo umożliwi obniżenie ich kosztów.

Ekologiczna certyfikacja nieruchomości magazynowych to rynkowa konieczność, a deweloperzy i właściciele wszystkich klas aktywów muszą podejmować konkretne działania zmierzające do osiągnięcia ambitnych celów ESG. Spełnienie wyśrubowanych norm środowiskowych czy społecznych ma też wpływ na późniejszą wycenę budynków komercyjnych i konsekwentne budowanie ich przewagi konkurencyjnej. Warto też przypomnieć, że wiele rozwiązań wdrażanych w nieruchomościach, które pozwalają na uzyskanie certyfikatu, przekłada się na realne oszczędności w portfelach właścicieli i najemców. Dla przykładu, w magazynie BIK Park Sosnowiec II wdrożono inteligentny system monitorujący zużycie mediów, dzięki któremu można dostosować na przykład parametry dystrybucji energii do faktycznych potrzeb użytkowników budynku – tłumaczy Paweł Kostrzewa, Senior Portfolio Manager, Asset Services, Cushman & Wakefield.

Biuro Inwestycji Kapitałowych jest polskim deweloperem logistycznym należącym do funduszu inwestycyjnego NREP NSF IV. Działalność BIK nadzoruje Logicenters – platforma logistyczna NREP.

fuqvids.com
top xxx
crazy freshmeat voyeur for bangbus.tamil porn