Pierwsza w Polsce cyfrowa stacja elektroenergetyczna 110kV już przesyła dane

sex videos
bigtitted milf teases before getting banged. pornxvideos247 bigtit milf blows neighbours big black cock.
hot sex videos a fat girl in red pantyhose jumps on a black rubber dick.

Zdj. arch. ABB

ABB oddała do użytku zmodernizowaną stację elektroenergetyczną w Obornikach Śląskich, która może stać się kamieniem milowym w rozwoju polskiej sieci dystrybucyjnej.

W Polsce działa ponad 1500 stacji elektroenergetycznych wysokiego napięcia, które umożliwiają odpowiednią dystrybucję energii elektrycznej do odbiorców końcowych. Od lat jedna z nich, należąca do spółki TAURON Dystrybucja stacja elektroenergetyczna 110 kV w Obornikach Śląskich, zasila tysiące odbiorców indywidualnych i przemysłowych na Dolnym Śląsku, obiekty uzdrowiskowe, a także magistralę kolejową Wrocław-Poznań. Od niedawna to najnowocześniejsza stacja w kraju i jedna z najnowocześniejszych w Europie. Na wnioski z jej eksploatacji czeka polska branża energetyczna.

Zakończona przebudowa objęła rozdzielnię 110 kV wraz z systemami sterowania, nadzoru i zabezpieczeń, układami pomiarowymi oraz wyposażeniem stacji w nowy węzeł telekomunikacyjny.

Zdj. arch. ABB

– Podstawową zmianą, oczywiście obok wdrożenia optycznych przekładników pomiarowych, jest zastąpienie kilkudziesięciu wiązek standardowych, miedzianych kabli kilkoma światłowodami, co umożliwiło pozyskiwanie wszystkich informacji pomiarowych w formie strumieni danych, a także realizację automatyk stacyjnych na drodze cyfrowej w oparciu o szynę procesową i szynę stacyjną – tłumaczy Jakub Papiernik z ABB. – Dzięki temu stacja jest bezpieczniejsza dla użytkownika w porównaniu do tradycyjnych systemów, można ją łatwiej i dokładniej monitorować, co przekłada się na efektywniejszy serwis oraz większą dostępność i niezawodność.

Cyfryzacja stacji zmienia jej strukturę informatyczną, co wymaga zupełnie nowych narzędzi do jej monitoringu i zarządzania. Nie da się już bowiem usunąć awarii czy uszkodzenia „fizycznie” zmieniając na przykład połączenia czy odłączając mechanicznie pole. Potrzebny jest za to zabezpieczony komputer z odpowiednim oprogramowaniem.

– W rozdzielni zostały zastosowane nowatorskie rozwiązania, polegające nie tylko na zmianie sposobu komunikowania się urządzeń tworzących stację, ale przede wszystkim na zmianie struktury informatycznej stacji. Efektem jest przejście z dotychczasowej transmisji danych mierzonej w milisekundach na mikrosekundy, a nawet nanosekundy. Połączenia telekomunikacyjne zostały wykonane ze światłowodów, co oznacza, że transmisja terabajtów danych pomiarowych i informacji stanu poszczególnych urządzeń odbywa się online. To pierwsze tego typu rozwiązania zastosowane w polskiej energetyce – mówi Robert Zasina, prezes TAURON Dystrybucja.

Zdj. arch. ABB

Zmodernizowana stacja już przesyła dane, a TAURON Dystrybucja zbiera pierwsze doświadczenia. Na wnioski operatora czekają najważniejsi gracze w polskiej energetyce, dla których wyniki pilotażu w Obornikach Śląskich będą kluczowym argumentem przy podejmowaniu decyzji o cyfryzacji własnej infrastruktury.

– Wszyscy z zaciekawieniem czekają na efekty modernizacji. TAURON realizując ten projekt już teraz pokazał, że jest spółką innowacyjną i poszukuje rozwiązań, które zapewnią tańszą, prostszą i bardziej niezawodną eksploatację sieci – podsumował Hubert Krukowski z Dywizji Produktów i Systemów Energetyki ABB w Polsce.


Źródło: ABB

fuqvids.com
top xxx
crazy freshmeat voyeur for bangbus.tamil porn