Polski zespół Colliers certyfikuje w Albanii i zdobywa pierwszy w kraju BREEAM dla Park Avenue Tower

sex videos
bigtitted milf teases before getting banged. pornxvideos247 bigtit milf blows neighbours big black cock.
hot sex videos a fat girl in red pantyhose jumps on a black rubber dick.

Park Avenue Tower

Park Avenue Tower w Tiranie to pierwsza albańska inwestycja, która dzięki kompleksowemu doradztwu ekspertów z polskiego zespołu ESG w Colliers otrzymała certyfikat BREEAM Design Stage z oceną Excellent. Certyfikat potwierdza wdrożenie zrównoważonych rozwiązań w projekcie technicznym budynku. To jeden z kilku procesów certyfikacji przeprowadzonych przez polski zespół Colliers za granicą, a w trakcie realizacji są już kolejne, zarówno BREEAM, jak i LEED. Duża aktywność w tym obszarze to efekt podnoszenia świadomości lokalnych inwestorów w krajach Europy Środkowo-Wschodniej na temat zrównoważonego budownictwa i stosowania metod na poziomie europejskim.

– Uzyskanie pierwszego certyfikatu dla inwestycji w Albanii to duży sukces i otwarcie nowych możliwości dla funduszy inwestujących w regionie Bałkanów. Poza procesem certyfikacji, w którym reprezentowaliśmy właściciela – spółkę ORION, wspieraliśmy także brytyjską jednostkę certyfikującą BRE w określeniu wag oceny dla nowego kraju. Spodziewam się, że liczba procesów certyfikacji w tej części Europy będzie rosła. Lokalny rynek nieruchomości komercyjnych ma bowiem duży potencjał do realizacji założeń zrównoważonego budownictwa, a świadomość inwestorów tym temacie szybko się rozwija. O ile zielone certyfikacje stanowią już standard w Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, i są wręcz oczekiwane przez najemców, o tyle w regionie Bałkanów trend ten dopiero się kształtuje. To dobry moment dla lokalnych inwestorów, aby zbudować swoją przewagę konkurencyjną i włączyć je w swoje strategie ESG. Park Avenue Tower, zdobywając certyfikat z oceną Excellent, postawił poprzeczkę bardzo wysoko – mówi Edyta Chromiec, Associate Director w dziale ESG, Colliers Poland.

Potencjał rozwoju zrównoważonego budownictwa w tym regionie Europy dostrzega też instytucja certyfikująca BRE Global – brytyjska organizacja zarządzająca systemem certyfikacji BREEAM.

– Dzisiejsza wiadomość to ważny krok naprzód dla środowiska budowlanego w Albanii. Firmy odegrają kluczową rolę we wprowadzaniu zmian, których potrzebujemy w sektorze nieruchomości komercyjnych, aby osiągnąć zerową emisję netto, a projekty takie jak Park Avenue Tower powinny zachęcać innych lokalnych inwestorów – a także tych w całej Europie – do pójścia w ich ślady i projektowania budynków, których podstawą jest zrównoważony rozwój – komentuje Jane Goddard, Deputy CEO and Chief Marketing Officer at BRE.

Park Avenue Tower to projekt biurowy realizowany w nowym centrum stolicy Albanii – Tiranie. Budynek o powierzchni blisko 13 000 mkw. będzie częścią kompleksu mixed-use, łączącego trzy funkcje – biurową, mieszkalną oraz handlową. Budynek będzie wyposażony w zaawansowane systemy i nowoczesne rozwiązania proekologiczne. Wszystko po to, by zapewnić użytkownikom wysoki poziom komfortu i przyczynić się do ochrony środowiska.

– Od pierwszego dnia nasza wizja Park Avenue była jasna – stworzyć kompleks łączący awangardowe biura i tętniącą życiem przestrzeń handlową, który odda śródziemnomorski charakter Tirany. Projekt ten uosabia innowacyjność, ekologiczne podejście i strategiczne połączenie współczesnego designu z klimatem miasta. Jesteśmy niezmiernie dumni z tego, że jako pionierzy wprowadziliśmy ceniony certyfikat BREEAM do Albanii mówi Rudina Murati, Commercial Director, ORION LLC.

fuqvids.com
top xxx
crazy freshmeat voyeur for bangbus.tamil porn