Inteligentne budynki to przyszłość. Budowane oraz modernizowane według nowoczesnych technologii, przy użyciu najlepszych materiałów, pozwalają obniżyć koszty ogrzewania nawet o 90%, gwarantując komfortowe warunki mieszkalne. Termomodernizacja, termoizolacja, budownictwo niskoenergetyczne oraz inteligentne, rozwój budownictwa pasywnego w Polsce i Europie. To tematy przewodnie rozpoczynających się jutro Targów Modernizacji Budynków (27-28 listopada 2012 r.) organizowanych przez Targi w Krakowie.
– Nowe wydarzenie w naszym kalendarzu spotkań targowych dedykujemy wszystkim, którzy chcieliby poznać przyszłość budownictwa. Ta łączy się nierozerwalnie z inteligentnymi budynkami. Każdy uczestnik Targów dowie się więc jak modernizować i budować w zgodzie z najnowszymi trendami, uzyska fachowe porady ekspertów, dobierze najlepsze materiały, techniki, a także zapozna się z ofertą wykonawców. Targi Modernizacji Budynków są jedyną tak sprofilowaną imprezą w Polsce – mówi Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie.
Podczas Targów będą budować dachy
Targi Modernizacji budynków będą przede wszystkim doskonałą okazją do spotkań z producentami, dystrybutorami, inwestorami, fachowcami oraz wykonawcami prac budowlanych. Zwiedzający wystawę dowiedzą się m.in. jak poradzić sobie z problemami natury administracyjnej, jak unowocześnić obiekt zgodnie z obecnymi potrzebami, nowoczesną technologią i trendami, wymogami prawnymi oraz sztuką budowlaną, jak pozyskać niezbędne środki na finansowanie inwestycji oraz przede wszystkim jak przeprowadzić modernizację posiadanego budynku z zachowaniem zasad budownictwa zrównoważonego i pasywnego.
Niewątpliwą atrakcją będzie Pokaz Sztuki Dekarskiej „Dobra Firma Dekarska”. Eksperci z Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy zaprezentują różne technologie krycia dachów, m.in. dachówką ceramiczną, papą, a także wszystkie możliwe akcesoria dachowe – począwszy od okien połaciowych, poprzez rynny, folie dachowe, po stopnie kominiarskie i płotki przeciwśniegowe. Obecność na stoisku Stowarzyszenia to gwarancja uzyskania fachowej porady w zakresie wykonawstwa oraz technologii u doradców technicznych czołowych producentów materiałów dachowych.
Cenna wiedza specjalistów
Towarzyszący Targom program seminaryjny będzie dotykał zagadnień z dziedziny technologii energooszczędnej, pasywnej oraz termomodernizacji. Wysoki poziom merytoryczny spotkań zagwarantuje Polski Instytut Budownictwa Pasywnego, który objął wydarzenie swoim patronatem. Kraków przez dwa dni będzie miejscem dyskusji i wymiany doświadczeń pomiędzy instytucjami specjalistycznymi, środowiskiem naukowym a branżowymi specjalistami i praktykami. Służą temu m.in. dwie debaty w trakcie Targów.
I tak pierwszego dnia wystawy (27.11.2012r.) o godz. 13:00 zaplanowano debatę z przedstawicielami samorządów oraz instytucji publicznych, której głównym tematem będzie rozwój budownictwa pasywnego w regionie oraz znaczenie przeprowadzania termomodernizacji starego budownictwa z najwyższą efektywnością energetyczną, a drugiego dnia o godz. 12:30 odbędzie się debata studencka z udziałem Güntera Schlagowskiego – eksperta dla kompleksowych i globalnych rozwiązań w budownictwie pasywnym.
Najlepsze polskie modernizacje 2012 roku
Ponadto podczas Targów zaprezentowane zostaną projekty zgłoszone w Ogólnopolskim Konkursie Modernizacja Roku. Od 16 lat konkurs wyróżnia najlepsze projekty i dokonania polskich inwestorów, wykonawców jak i projektantów modernizacji. Organizatorzy Konkursu będą dzielić się swoimi doświadczeniami w trakcie trwania programu towarzyszącego.