Polskie miasta chcą być bardziej ECO!

    sex videos
    bigtitted milf teases before getting banged. pornxvideos247 bigtit milf blows neighbours big black cock.
    hot sex videos a fat girl in red pantyhose jumps on a black rubber dick.

    W dyskusji na temat rozwoju polskich miast coraz częściej pojawia się problem zwiększania efektywności, jako kluczowy czynnik obniżania kosztu ich funkcjonowania. Ma istotny wpływ na koszty i komfort życia dla mieszkańców. W dzisiejszych czasach to właśnie miasta konkurują o mieszkańców i aby być atrakcyjne muszą realizować inwestycje, aby stawać się i tańszymi i bardziej ekologicznym. W tym celu konieczne są działania na rzecz efektywności w obszarze energii czy wody. Z tego właśnie względu już po raz trzeci Ambasada Francji w Polsce organizuje konkurs dla miast ECO-Miasto, którego celem jest rozpowszechnianie wśród polskich gmin dobrych praktyk zrównoważonego rozwoju i zachęcanie do ich realizowania na poziomie lokalnym. Schneider Electric jest jednym z partnerów tego projektu.

    Dwa główne problemy polskich miast

    Polska jest krajem, w którym wydatki na zaopatrzenie w wodę i energię elektryczną są największe w Europie. Większość, bo aż 90% gmin w Polsce uważa, że są one zbyt duże. Według danych z raportu „Energia Inteligentna” przygotowanego przez Frost & Sullivan przy współpracy z Schneider Electric wynika, iż światowy popyt na energię w latach 2000 – 2030 zwiększy się o 200%. Znaczący udział tego zużycia generują budynki – ich systemy ogrzewania, chłodzenia i oświetlenia odpowiadają za ok. 25% globalnych emisji CO2. Ten problem od wielu lat dotyka także polskie miasta. To jednak nie jedyne wyzwanie, z którym muszą zmierzyć się obecnie miasta. Kolejnym jest infrastruktura wodno – ściekowa. Według danych firmy Ernst & Young z raportu ʺBezcenna wodaʺ w latach 1998 – 2012 zużycie wody w Polsce zmniejszyło się o blisko 20%.W sektorze wodno – kanalizacyjnym, gdzie koszty są bardzo duże każdorazowy spadek zużycia powoduje wzrost kosztów. Według danych z tego samego raportu w ciągu ostatnich 14 lat odprowadzanie ścieków podrożało o 220%, a woda o 145%. Według tych samych danych Polacy wydają średnio około 2,1% swojego dochodu na wodę i odprowadzenie ścieków. Tak wysokiego wskaźnika nie ma prawie żaden kraj w Europie. Z tego względu konieczne jest podjęcie inwestycji, które pomogą zahamować ten rosnący trend kosztów, właśnie dzięki inteligentnym rozwiązaniom dla sektora wodnego.

    Komfort życia

    Komfort życia ma istotny wpływ na migrację ludności do miast. Sprawny transport, potencjał pracy, potencjał mieszkaniowy, sprawne systemy zarządzania obsługą mieszkańców, to wszystko sprawia, że miasta są bardziej atrakcyjne i przyciągają klientów – mieszkańców. Przy tym chcą być bardziej zrównoważone inwestując w technologie, które są bardziej eko. Według ostatniego badania „Diagnoza Społeczna 2013” przygotowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej miasta, w których żyje się najlepiej to Gdynia, Poznań i Gdańsk. Czołówkę gonią jednak inne, mniejsze miasta, a dowodem tego jest odbywający się już po raz trzeci konkurs ECO – Miasto, organizowany przez Ambasadę Francji w Polsce przy współpracy z partnerami m.in. firmą Schneider Electric.

    Doświadczenia poprzednich edycji pokazują, że miasta inwestują w efektywność energetyczną i że jest to dla nich ważny problem, któremu chcą sprostać. Nasza firma, jako globalny specjalista w zakresie efektywności energetycznej wspomaga miasta wiedzą i rozwiązaniami w wielu obszarach funkcjonowania miasta takich jak budynki, sieci energetyczne czy sieci wodno – kanalizacyjne – mówi Jacek Łukaszewski, Prezes Zarządu Schneider Electric Polska.

    W ramach zeszłorocznej edycji firma Schneider Electric ufundowała system SmartStruxture Lite przeznaczony do zarządzania energią oraz komfortem energetycznym i cieplnym w jednej z gdańskich szkół. We wrześniu planowane jest uruchomienie systemu, przez co szkoła stanie się efektywna energetycznie.

    W zeszłorocznej edycji konkursu do tytułu miasta eco, pretendowało 31 miast. Wybrano 8 w trzech kategoriach: efektywność energetyczna budynków, gospodarka odpadami, mobilność zrównoważona. W tegorocznej edycji konkursu pojawiła się nowa kategoria – gospodarka wodna.

    Pojawienie się tej kategorii to dowód na to, że obszar sieci wodno – kanalizacyjnych i wykorzystanie wody w miastach to bardzo ważny obszar dla miast. Zważywszy na problemy, z którymi musza poradzić sobie miasta w Polsce w tym obszarze, pojawienie się tej kategorii będzie mobilizować do inwestycji w tym obszarze – mówi Kamil Erdman z Schneider Electric. Nasza firma posiada technologię i wiedzę w zakresie wdrażania takich rozwiązań w miastach, którymi będziemy dzielić się z uczestnikami konkursu – dodaje Kamil Erdman.

    Zgłoszenia oraz wszelkie informacje o konkursie znajdują się na stronie www.eco-miasto.pl

    fuqvids.com
    top xxx
    crazy freshmeat voyeur for bangbus.tamil porn