Bottrop – eksportowy model inteligentnego miasta

sex videos
bigtitted milf teases before getting banged. pornxvideos247 bigtit milf blows neighbours big black cock.
hot sex videos a fat girl in red pantyhose jumps on a black rubber dick.

Fot. Mat. pras.

W ramach inicjatywy „Innowacyjne Miasto w Zagłębiu Ruhry” powstał modelowy projekt smart city, możliwy do wykorzystania w celu rewitalizacji miast i regionów poprzemysłowych. Wizytówką Bottrop jest Dom Przyszłości RWE – typowy dom z lat 60′, który stał się wzorcowym budynkiem w 99 proc. niezależnym energetycznie.

Obecnie licząc w skali globalnej ponad 50 proc. osób mieszka w miastach, a według prognoz do 2050 roku liczba ta może wzrosnąć do 70 proc. Równocześnie ośrodki miejskie odpowiadają za 75 proc. globalnego zużycia energii. W związku z tym pojawia się w nich coraz więcej nowoczesnych technologii, które poprawiają jakość życia mieszkańców i zmniejszają negatywny wpływ aglomeracji na środowisko naturalne.

Ogólnoświatowy trend transformacji miast w kierunku smart, ocenia RWE, widoczny jest również w Polsce, a potwierdza to raport „Miasta uczące się” zaprezentowany 29 maja br. podczas dorocznej konferencji Europolis, poświęconej tematyce smart cities organizowanej przez Fundację Schumana w partnerstwie z RWE Polska. Polskie miasta, ocenia RWE, są na etapie poszukiwań własnego modelu transformacji, łączącej inteligentne wykorzystanie nowoczesnych technologii z bezpośrednią aktywnością mieszkańców. 

RWE informuje, że wspiera takie działania i dzieli się swoim międzynarodowym doświadczeniem na tym polu. Przykładem zaangażowania RWE w obszarze ” inteligentnych miast przyszłości” jest udział koncernu w projekcie „Miasto Innowacji w Zagłębiu Ruhry”, który doprowadził do przekształcenia położonego w zachodniej części Niemiec miasta Bottrop w inteligentny organizm miejski. 

Bottrop jest miastem, w którym historycznie dominował przemysł i górnictwo – zarówno w wymiarze ekonomicznym jak i kulturowym. Zmiany gospodarcze spowodowane globalizacją, w połączeniu z zaostrzającymi się wymogami polityki środowiskowej, skłoniły miasta w całym Zagłębiu Ruhry do poszukiwań nowych sposobów przyciągnięcia inwestycji. W tym celu, w 2010 roku, powstała Grupa Inicjatywna, czyli konsorcjum skupiające ponad 70 wiodących spółek z tego regionu, w tym RWE. 

W ramach projektu „Miasto Innowacji w Zagłębiu Ruhry” konsorcjum wyłoniło Bottrop, jako miasto pilotażowe, w którym zrealizowany zostanie projekt kompleksowego rozwoju obszarów miejskich. Od 2010 roku, Bottrop, poprzez aktywne partnerstwa publiczno-prywatne oraz zaangażowanie społeczności lokalnej, zmieniło się w żywe laboratorium, inicjując ponad 200 projektów skoncentrowanych na przyjaznej klimatowi rewitalizacji przestrzeni miejskiej. Obecnie miasto stanowi model, według którego, ocenia RWE, zmodernizowany może zostać nie tylko region Zagłębia Ruhry, ale także inne miasta przemysłowe na świecie. 

W ramach projektu, który koncentruje się na pięciu obszarach działania: mieszkanie, praca, energia, mobilność, miasto, RWE, zrealizowała inicjatywę „Dom Przyszłości RWE”, który jak wskazuje koncern, stał się wizytówką Bottrop. Ma on na celu pokazanie, że kilkudziesięcioletnie domy, które stanowią 75 proc. budynków mieszkalnych w Niemczech i zużywają zbyt duże ilości energii, mogą zostać z powodzeniem zmodernizowane tak, aby produkowały więcej energii niż są w stanie zużyć. 

„Dom Przyszłości RWE” to pozornie przeciętny dom jednorodzinny z lat 60-tych, który dzięki wykorzystaniu inteligentnych rozwiązań oferowanych m.in. przez RWE, stał się wzorcowym budynkiem plusenergetycznym, który w 99 proc. jest niezależny energetycznie. Przy modernizacji budynku wykorzystano m.in dostarczane przez RWE systemy wspomagające energooszczędność. 

Przygotowanie domu do najwyższych standardów energooszczędności, informuje RWE, objęło całą gamę działań od przebudowy piwnicy, izolacji ścian zewnętrznych i dachu, wstawienia okien z potrójnymi szybami, poprzez wymianę całej instalacji elektrycznej i zastosowanie sterowanego systemu wentylacyjnego. Energia słoneczna wygenerowana przez panele PV jest przechowywana w baterii znajdującej się w piwnicy do późniejszego wykorzystania, a pompa ciepła ogrzewa dom zimą i chłodzi go latem. Przełączniki, oświetlenie, rolety i ogrzewanie mogą być również aktywowane zdalnie przez smartfon. Dom Przyszłości RWE został także wyposażony w stację ładowania samochodu elektrycznego RWE. 

Bottrop to również z naukowego punktu widzenia unikatowe laboratorium i obszar testowy, mający na celu przeanalizowanie możliwych rozwiązań w zakresie przyjaznej dla klimatu oraz najbardziej neutralnej pod względem emisji CO2 rewitalizacji obszarów miejskich. Udział naukowców w projekcie ułatwia Doradcza Rada Naukowa, powołana przez spółkę InnovationCity Management. 

W spółce InnovationCity Management GmbH, pracownicy oddelegowani z miasta i z przemysłu zarządzają całym projektem i pracują już nad ponad 200 konkretnymi inicjatywami. Główny zespół czuwający nad zapewnieniem sukcesu projektu „Miasto Innowacji w Zagłębiu Ruhry” składa się aktualnie z 25 pracowników, spośród których 5 osób zostało oddelegowanych do pracy w spółce z wydziału administracji miasta Bottrop. 

W 2013 roku na cele projektu przyznano budżet w wysokości ok. 1,8 mln euro. Projekt pilotażowy „Modelowe Miasto Bottrop” otrzymał również dofinansowanie w wysokości 40 procent ogólnych kosztów od kraju związkowego Nadrenii Westfalii. Ponadto spółka InnovationCity Management generuje dodatkowe dochody z tytułu umów o świadczenie usług ze swoimi partnerami oraz z wynajmu ich powierzchni wystawowych. Projekt dofinansowuje też spółka Ruhr Initiative Group GmbH. 

Źródło: WNP

fuqvids.com
top xxx
crazy freshmeat voyeur for bangbus.tamil porn