Liczni mikroprzedsiębiorcy dobrze wiedzą, że budowa domu z lokalem użytkowym niesie za sobą nie lada korzyści. Poznaj zalety domu z wydzielonym lokalem użytkowym.
Coraz więcej przedsiębiorców porzuca wynajem lokalu użytkowego, na rzecz budowy domu z wydzielonym lokalem użytkowym, dlaczego? Bowiem w wielu przypadkach okazuje się, że wynajem lokalu usługowego niesie za sobą ogromne koszty, których niejeden przedsiębiorca wolałby uniknąć. A warto pamiętać, że koszt wynajmu lokalu użytkowego niejednokrotnie przewyższa koszt wynajmu zwykłego mieszkania. Dodatkowo, czynsz za wynajem lokalu usługowego jest w pełni zależny od właściciela nieruchomości i w każdej chwili może wzrosnąć, co oczywiście wywiera negatywny wpływ na finalny rachunek przedsiębiorcy.
Nic więc dziwnego, że osoby prowadzące firmę, które decydują się na budowę domu, zaczynają zastanawiać się, czy warto wybudować dom z lokalem użytkowym. Nie zwlekaj i poznaj zalety domów z miejscem na działalność gospodarczą.
Zalety budowy domu z miejscem na prowadzenie działalności gospodarczej:
Niezależność
Choć budowa domu z lokalem użytkowym w wielu przypadkach musi spełniać określone kryteria, to finalnie dom z lokalem użytkowym daje przedsiębiorcy niezależność. Przedsiębiorca przestaje być zależny od wyglądu, wielkości i rodzaju dostępnych na rynku lokali usługowych na wynajem, bowiem przeglądając projekty domów wybierze ten, który całkowicie spełni jego oczekiwania. Dodatkowo warto pamiętać, że w dzisiejszych czasach dostępne są gotowe projekty domów z lokalem użytkowym, które nie wymagają żadnych modyfikacji, bowiem już spełniają wymogi określone w przepisach prawa.
Oszczędność czasu
Każdy, kto dojeżdża do pracy dobrze wie, że Korki, postoje na stacji benzynowej, bezproduktywne chwile spędzone w samochodzie to niezaprzeczalne pochłaniacze cennego czasu. Osoby, które wybierają projekty domów z miejscem na działalność gospodarczą nie marnują ani chwili na dojazdy do pracy, bowiem mają ją tuż pod nosem. Dzięki temu przeznaczają większą ilość czasu na prywatne sprawy i dla rodziny, a ich praca często okazuje się być o wiele bardziej efektywna aniżeli wtedy, kiedy dojazdy do firmy pochłaniały także życiową energię.
Oszczędność pieniędzy
Osoby, u których dojazd do pracy jest codziennością, zdają sobie sprawę z tego, że koszty eksploatacji samochodu wcale do małych nie należą. Tankowanie, wymiana lub regeneracja wyeksploatowanych części, a także nieplanowane usterki sprawiają, że w rocznym rozrachunku koszty użytkowania samochodu potrafią przyprawić o zawroty głowy. Do tego dochodzą koszty, jakie niesie za sobą wynajęty lokal użytkowy. Finalnie okazuje się, że koszty prowadzenia działalności gospodarczej przekraczają szacowany wcześniej budżet. Właśnie z tego względu, przedsiębiorcy, którzy przeglądają projekty domów powinny pamiętać, że dom jednorodzinny z lokalem użytkowym w wielu przypadkach skutecznie eliminuje liczne koszty związane z prowadzeniem firmy.
Firma w domu – co zrobić, aby nie sprawiała problemów?
Niektórzy przedsiębiorcy nie są pewni, czy prowadzenie działalności gospodarczej w domu mieszkalnym to dobry pomysł, dlaczego? Bowiem obiegowa opinia mówi, że firma w domu wywrze negatywny wpływ na relacje z domownikami. Na szczęście rzeczywistość niejednokrotnie pokazała, że zarejestrowana w domu, mądrze prowadzona działalność gospodarcza niesie za sobą niemal same zalety.
Warto jednak pamiętać, że przeglądając projekty domów z miejscem na lokal użytkowy, należy wybrać projekt, w którym część mieszkalna i część usługowa nie będą od siebie zależne. Skuteczne oddzielenie części mieszkalnej od części przeznaczonej na działalność gospodarczą wpływa na komfort psychiczny przedsiębiorcy i zarazem wywiera pozytywny wpływ na samopoczucie domowników i przyjmowanych klientów. Nie da się bowiem ukryć, że zarówno klienci przyjmowani w części mieszkalnej, jak i domownicy prowadzący codzienne życie w otoczeniu obcych ludzi czuliby się dość niekomfortowo, a rozwiązanie to bez wątpienia przyniosłoby więcej szkód niż pożytku.