Pierwsza w Europie podniebna galeria sztuki powstała na konstrukcji wieżowca The Warsaw HUB

sex videos
bigtitted milf teases before getting banged. pornxvideos247 bigtit milf blows neighbours big black cock.
hot sex videos a fat girl in red pantyhose jumps on a black rubber dick.

Na konstrukcji budowanego w centrum Warszawy kompleksu wieżowców The Warsaw HUB zawisła niezwykła instalacja – wielkoformatowy obraz autorstwa polskiego malarza abstrakcjonisty Łukasza Stokowskiego. To pierwsza tego typu ekspozycja sztuki w Europie.

Na wysokości 65 m nad ziemią, na wielkoformatowych planszach obiegających dookoła konstrukcję budowanego na warszawskiej Woli wieżowca, zawisło abstrakcyjne dzieło autorstwa uznanego artysty Łukasza Stokowskiego. Instalacja powstała jako Podniebna Galeria Sztuki w ramach nowej kulturalnej inicjatywy firmy deweloperskiej Ghelamco Poland – HUB Gallery. Wraz z postępującą budową obraz będzie wędrował do góry. Docelowo osiągnie wysokość 130 m i stanie się widoczny z dużych odległości i różnych stron miasta. To pierwszy taki projekt w Europie. 

Włączenie naszych inwestycji w tkankę miejską i wykorzystanie ich potencjału do realizacji ważnych inicjatyw społecznych czy artystycznych zawsze było jednym z priorytetów Ghelamco. HUB Gallery wpisuje się w naszą ambicję promowania sztuki dostępnej dla każdego, a nie zamkniętej w murach tradycyjnych galerii czy muzeów. Cieszymy się, że w ramach tego niezwykłego projektu możemy pokazać obraz Łukasza Stokowskiego, jednego z najbardziej interesujących młodych polskich twórców – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland.

Twórczość inspirowana miastem

Spektakularna instalacja o powierzchni prawie 1800 mkw. swoją skalą symbolizuje ciągle rozrastającą się, wibrującą tkankę miasta. Można w niej dostrzec światła, neony i kształty budynków. Stokowski celowo deformuje i zaciera wielkomiejski pejzaż w charakterystyczny dla siebie sposób, nazywając to „antyfiguratywną estetyką”.  

Od samego początku, kiedy robię już pierwszy szkic, staram się zacierać kształty tak, aby nie przedstawiać nic figuratywnego. Stało się to moją obsesją! Im bardziej zacieram i deformuję znane ludzkiemu oku kształty, tym bardziej płótno wypełnia się plamami kolorów tworząc obraz. Cały ten proces jest fascynujący i skomplikowany – mówi Łukasz Stokowski, artysta, autor instalacji Podniebnej Galerii Sztuki na The Warsaw HUB. 

Zanim dzieło zawisło na konstrukcji wieżowca, najpierw powstały dwa obrazy namalowane przez artystę, które następnie zostały zdigitalizowane i przeniesione na wielkoformatowe plansze. Oryginały na płótnie zostaną początkowo wyeksponowane w holu Warsaw Spire, a docelowo znajdą miejsce w przestrzeni kompleksu The Warsaw HUB. 

Łukasz Stokowski jest malarzem abstrakcjonistą, który w swojej twórczości inspiruje się otaczającą go rzeczywistością, a także architekturą, dorobkiem Bauhausu i nowojorskiej szkoły ekspresjonizmu abstrakcyjnego. Świadomie stara się łączyć konwencję sztuki wysokiej i użytkowej.  

Sztuka wpisana w tkankę miasta

Firma Ghelamco od lat angażuje się w promocję sztuki i działań artystycznych w przestrzeni miejskiej. Deweloper powołał do życia Fundację Sztuka w Mieście mającą za zadanie promocję inicjatyw artystycznych, organizację działań kulturalnych oraz aktywizację lokalnej społeczności. 

Od maja 2016 r. warszawiacy mogą odwiedzać Art Walk na placu Europejskim – plenerową galerię sztuki dostosowaną do całorocznego wystawiania obrazów, rzeźb i instalacji artystycznych. Ekspozycja zmienia się co kwartał, a do współpracy zapraszani są zarówno znani artyści o bogatym dorobku, jak i początkujący, ale obiecujący twórcy. Do tej pory Fundacja wspólnie z Ghelamco zorganizowała w Art Walk już 10 wystaw, w których udział wzięło łącznie ponad 60 artystów, w tym m.in. Rafał Olbiński, Chris Hernandez czy Katarzyna Przezwańska.  

Ponadto organizacja przeprowadziła 5 dużych warsztatów projektowych, w których wzięło udział łącznie ponad 120 osób (uczniów, studentów i projektantów), a także angażuje się w inne działania kulturalne, m.in. wspomagała wydawanie „Kwartalnika Architektury i Urbanistyki” PAN.

Biznesowe centrum Warszawy

Flagowa inwestycja firmy Ghelamco Poland – The Warsaw HUB – powstaje w biznesowym centrum Warszawy, tuż przy rondzie Daszyńskiego. Docelowo będzie się składać z trzech wysokościowców: 86-metrowego budynku hotelowego oraz dwóch 130-metrowych wież biurowych, które połączy wspólne pięciokondygnacyjne podium wzdłuż ulicy Towarowej. We wnętrzach liczących 113 tys. mkw. powierzchni swoje miejsce znajdą m.in.: najnowocześniejsze przestrzenie biurowe, dwa hotele, centrum konferencyjne, supermarket, lokale handlowo-usługowe, przestrzenie coworkingowe, klub fitness oraz centrum współpracy korporacji i startupów The Heart Warsaw. 

Pracownicy biznesowego kompleksu do budynków wejdą dzięki aplikacjom na smartfony, na parking wjadą z pomocą systemu rozpoznającego tablice rejestracyjne, a właściciele pojazdów elektrycznych będą mieć do dyspozycji stacje do ładowania. Pomyślano również o rowerzystach, dla których zaprojektowano osobny kryty parking na 420 jednośladów wraz z szatniami i prysznicami.

###NEWS_VIDEO_1###

fuqvids.com
top xxx
crazy freshmeat voyeur for bangbus.tamil porn