W rozstrzygniętym niedawno konkursie Fingerprint Verification Competition 2011 po raz kolejny pierwsze miejsce zajął algorytm dopasowania wzorców biometrycznych stosowany w terminalach biometrycznych Virdi. Terminale te, wykorzystujące sensor linii papilarnych, stanowią połączenie systemu kontroli dostępu oraz rejestracji czasu pracy.
Jest to kolejne zwycięstwo algorytmu Virdi w tym konkursie, co potwierdza pozycję lidera wśród czytników biometrycznych. Wiarygodność testu gwarantuje fakt poddania wszystkich algorytmów badaniu w ramach jednego, standaryzowanego (w oparciu o ISO/IEC 19794-2) wzorca biometrycznego i w takim samym środowisku.
Autorami algorytmu są naukowcy z firmy Union Community – największej koreańskiej firmy zajmującej się biometrią i będącej producentem terminali Virdi. Firma opatentowała technologię wykrywania fałszywych odcisków palca i wprowadziła ją do wszystkich produktów, w tym modułów OEM, które można zintegrować z własnym rozwiązaniem sprzętowym. Produkty Union Community z zakresu kontroli odstępu, rejestracji czasu pracy, zamków do drzwi i urządzeń peryferyjnych do komputera znajdują odbiorców w ponad 70 krajach świata. Niedawna wygrana w konkursie Fingerprint Verification Competition nie jest jedynym wyróżnieniem dla firmy. M.in. w 2007 roku otrzymała ona nagrodę z dziedziny biometrii przyznawaną przez stowarzyszenie Security Industry Association.
Terminale Virdi znajdują zastosowanie m.in. w przedsiębiorstwach produkcyjnych, instytucjach publicznych, administracji publicznej, sądownictwie, szkolnictwie oraz na lotniskach. Stanowią połączenie biometrycznego systemu kontroli dostępu oraz rejestracji czasu pracy, zapewniając skuteczną weryfikację (identyfikację) osób. Systemy Virdi nie eliminują czytników uwierzytelniających opartych o hasło (PIN) i posiadany identyfikator (np. karta), umożliwiając stosowanie dwóch wybranych metod łącznie np. PIN i wzorzec biometryczny.
Dodatkowe informacje o systemach Virdi znaleźć można na www.virdi.pl . Dystrybutor w Polsce: AutoID Polska S.A.