BPO w Polsce ma się dobrze i wiele wskazuje, że będzie jeszcze lepiej

sex videos
bigtitted milf teases before getting banged. pornxvideos247 bigtit milf blows neighbours big black cock.
hot sex videos a fat girl in red pantyhose jumps on a black rubber dick.

Według najnowszego raportu „BPOland Potential and Prospects”, opracowanego przez CBRE przy współpracy Hays oraz PAIiIZ, Polska jest najpopularniejszym rynkiem w Europie Środkowo-Wschodniej dla inwestorów z sektora nowoczesnych usług dla biznesu.

Na przestrzeni ostatniego roku Polska wyprzedziła Indie pod względem tempa tworzenia nowych miejsc pracy i rozbudowywania istniejących projektów w sektorze BPO, a od 2008 roku liczba zatrudnionych przez firmy świadczące nowoczesne usługi dla biznesu rośnie o 20 proc. rocznie. Polska rozwija się szybciej niż inne kraje naszego regionu i znajduje się w centrum zainteresowania inwestorów. Jednak relokacja firmy lub jej części jest poważnym przedsięwzięciem, stąd zarządy i menedżerowie potrzebują szczegółowych informacji  na temat rozlicznych aspektów funkcjonowania polskiego rynku. Doceniają też bardzo zachęty oferowane przez władze centralne regionalne.

– Dane porównujące tempo wzrostu sektora BPO w Polsce i w Indiach, gdzie liczba nowych projektów spada, pokazują, że duże firmy coraz częściej wybierają Europę Środkowo-Wschodnią, a przede wszystkim Polskę, na lokalizację swoich inwestycji. Sukces firm, które zainwestowały w Polsce zachęca kolejne do wejścia na polski rynek. Kluczową rolę odgrywają jednak świetnie wykształceni i wykwalifikowani pracownicy, najlepsza zachęta do inwestowania w Polsce – mówi Sławomir Majman, prezes PAIiIZ.

Sektor nowoczesnych usług dla biznesu w Polsce zatrudnia już ponad 110 tys. osób i w  kolejnych latach przewidywany jest dalszy wzrost. W maju 2013 roku 43 krakowskie centra outsourcingu oferowały 25,4 tys. miejsc pracy (wzrost o blisko 31 proc. od stycznia 2012 r.), 55 warszawskich ośrodków posiadało w tym czasie 18,9 tys. miejsc pracy (wzrost o 33 proc.), zaś w 38 centrach położonych we Wrocławiu liczba miejsc pracy wynosiła 18,4 tys. w (wzrost aż o 46 proc.). Popularność Wrocławia stale rośnie, szczególnie z punktu widzenia firm z sektora produkcyjnego i zaawansowanych technologii, które właśnie tutaj lokują swoje ośrodki badań i rozwoju (R&D). Na przestrzeni ostatnich 10 lat zatrudnienie w sektorze usług dla biznesu wzrosło w wyniku rozbudowy istniejących centrów takich firm jak State Street, Hewlett Packard i HSBC, a także dzięki pojawieniu się nowych graczy.

Przy planowaniu potencjalnej przeprowadzki części swoich procesów biznesowych, na tzw. długiej liście możliwych lokalizacji firmy umieszczają przede wszystkim polskie miasta (aż trzy czwarte potencjalnych lokalizacji), i tylko nieliczne miasta z innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Największe regionalne ośrodki w Polsce, takie jak Wrocław, Kraków, Poznań i Trójmiasto przyciągają najwięcej inwestorów. Jednocześnie wyłaniają się nowe, ciekawe alternatywy. Dostępność nowoczesnych powierzchni biurowych jest ważnym czynnikiem branym pod uwagę przez inwestorów, stąd rosnący zasób biurowy w takich miastach jak Olsztyn, Bydgoszcz, Opole czy Rzeszów na przestrzeni ostatnich czterech lat przyczynił się do obecności w tych miastach takich międzynarodowych gigantów jak JP Morgan Chase, Atos, Alcatel Lucent, Cap Gemini, France Telecom, Citi Group, Carlson Wagonlit Travel, Orange, Sanofi Aventis i wielu innych.

–  Od początku 2010 roku rynki w miastach regionalnych rozwijają się w dużym tempie. Światowy kryzys sprzyja poszukiwaniu oszczędności i relokacjom do miejsc, gdzie koszty pracy i prowadzenia biznesu są niższe. W 2012 roku polskie i międzynarodowe firmy, w tym te z sektora BPO, wynajęły ponad 600 tys. mkw. powierzchni biurowych w Warszawie i ponad  350 tys. mkw. w największych ośrodkach regionalnych w Polsce, nie licząc renegocjacji. W najbliższych latach spodziewamy się, że firmy już obecne w Polsce będą rozszerzać swoją działalność, będą się też  pojawiać nowi gracze. Dlatego wynajem pozostanie na wysokim poziomie. Wzrośnie też podaż powierzchni biurowych – po pewnym spowolnieniu na rynku deweloperskim obserwujemy, że powstają nowe obiekty. Obecnie w budowie znajduje się ponad milion mkw. nowoczesnych powierzchni biurowych, z czego 45 proc. powstaje w największych miastach poza stolicą. Dostępność gotowych do wprowadzenia się biur jest warunkiem niezbędnym przyciągającym nowych inwestorów – kiedy już podejmą decyzję co do nowej lokalizacji, nie mogą długo czekać z przeprowadzką. – Joanna Mroczek, dyrektor Działu badań i Doradztwa, CBRE w Polsce.

fuqvids.com
top xxx
crazy freshmeat voyeur for bangbus.tamil porn