CIAT dostarcza system uzdatniania powietrza do Muzeum Picassa w Paryżu

sex videos
bigtitted milf teases before getting banged. pornxvideos247 bigtit milf blows neighbours big black cock.
hot sex videos a fat girl in red pantyhose jumps on a black rubber dick.

Muzeum Picassa w Paryżu

Firma CIAT została wybrana na dostawcę systemu zarządzania i uzdatniania powietrza w całkowicie odrestaurowanym Muzeum Picassa (Musée Picasso) w Paryżu. Zainstalowany przez nią sprzęt oczyszcza powietrze w pomieszczeniach muzealnych oraz zachowuje jego stałą wilgotność i temperaturę, zapewniając najlepsze warunki do ekspozycji prac i spowalniając proces ich starzenia.

Po kilkuletniej przerwie na renowację, francuskie Muzeum Picassa zostało otwarte dla zwiedzających 25 października 2014 roku. Znajduje się ono w Hôtel Salé, okazałej rezydencji położonej w zabytkowej dzielnicy Marais w Paryżu. Rezydencja, zbudowana w latach od 1656 do 1660 przez architekta Jeana de Bourges, zawdzięcza swój przydomek „Hôtel Salé ” (lub „dwór solny”) pierwotnemu właścicielowi, Pierre’owi Aubert de Fontenay, zajmującemu się zbieraniem podatków solnych w imieniu królów Ludwika XIII i Ludwika XIV. Dwór został całkowicie dostosowany do obowiązujących norm w zakresie bezpieczeństwa zwiedzających, ochrony zbiorów muzealnych i zapewnienia dostępu osobom niepełnosprawnym. Odbudową, modernizacją i renowacją kierował architekt Jean-François Bodin (Bodin & Associés), a całość prac była nadzorowana przez Stéphana Thouin, głównego architekta zabytków Francji.

Muzeum, mieszczące w sumie 5.000 dzieł sztuki i archiwum 200.000 eksponatów jest odwiedzane każdego roku przez 500.000 osób. Prace remontowe objęły całkowitą przebudowę powierzchni wystawienniczej i oferty kulturalnej. Powierzchnia dostępna dla publiczności została powiększona prawie trzykrotnie i wynosi obecnie 6.300 m2.

Grupa inżynieryjna Egis przeprowadziła analizy przedprojektowe oraz monitorowała wykonanie prac strukturalnych i instalacji wyposażenia. Firma SNEF Clim, będąca oddziałem SNEF Group wykonała instalację grzewczą, wentylacyjną i kanalizacyjną. CIAT został wybrany na dostawcę systemu zarządzania i uzdatniania powietrza. Pan Fazzutti z firmy SNEF Clim powiedział: „Jesteśmy przyzwyczajeni do współpracy z CIAT Group. Mają kompleksową ofertę produktów, od źródła chłodu po klimakonwektory, pozwalającą na realizację nawet najbardziej złożonych projektów, takich jak ten”.

Podsumowując, CIAT zainstalował ponad 20 elementów wyposażenia na terenie całego muzeum, w tym dwa niskoszumne agregaty chłodnicze ze skraplaczem wodnym DynaciatPOWER o mocy 490 kW każdy, 12 central wentylacyjno-klimatyzacyjnych Airtech i Air Compact o wydajności od 10.000 do 20.000 m3/h, dwie chłodnice wentylatorowe Opera, szafy klimatyzacji precyzyjnej Expair i ponad 10 klimakonwektorów Major Line.

Pierwszym wyzwaniem technicznym dla CIAT było rozwiązanie problemu zbyt małej przestrzeni wewnątrz muzeum. W związku z tym, że inżynierowie CIAT nie ustają w wysiłkach żeby produkowane przez nich urządzenia (agregaty chłodnicze i centrale wentylacyjne) miały jak najmniejsze gabaryty, pomimo niewielkich przestrzeni w drzwiach pomieszczeń i windach towarowych udało się przetransportować urządzenia wybrane ze standardowej oferty CIAT. Zainstalowane w piwnicy muzeum, mierzą mniej niż 2 m wysokości i 1 m szerokości, co jest bardzo dobrym wynikiem biorąc pod uwagę ich moc znamionową wynoszącą blisko 500 kW. Zainstalowane w muzeum centrale wentylacyjno-klimatyzacyjne zlokalizowano na dachu. Wszystkie ich komponenty składowe zostały specjalnie dobrane pod kątem ograniczenia całkowitej powierzchni montażowej.

Agregaty chłodnicze ze skraplaczem wodnym DynaciatPower w instalacji podziemnej muzeum

Drugim wyzwaniem było zapewnienie precyzyjnej kontroli parametrów powietrza wewnątrz muzeum, zapewniających ochronę przed uszkodzeniem eksponatów. Dwa najważniejsze parametry wymagające kontroli to temperatura i wilgotność. W Muzeum Picassa muszą być one utrzymywane na poziomie 24°C/50% RH w lecie i 20°C/50% RH w zimie przy zachowaniu przedziału tolerancji wynoszącego jedynie 3%.

Centrale wentylacyjno-klimatyzacyjne CIAT zapewniają przepływ i kontrolę parametrów powietrza w całym muzeum, od sal ekspozycyjnych i zakładów renowacji po pomieszczenia biurowe i magazynowe. Muzealne audytorium i sala wykładowa są obsługiwane przez centralę utrzymującą temperaturę i wilgotność na tym samym poziomie, co w salach ekspozycyjnych. Pomieszczenia magazynowe i zakłady renowacji są wyposażone we własne jednostki sterujące.

Fot. 1 © Musée Picasso Paris – Béatrice Hatala

Fot. 2 Ciat

fuqvids.com
top xxx
crazy freshmeat voyeur for bangbus.tamil porn