Czas zadbać o poprawę jakości wody w budynkach

sex videos
bigtitted milf teases before getting banged. pornxvideos247 bigtit milf blows neighbours big black cock.
hot sex videos a fat girl in red pantyhose jumps on a black rubber dick.

Zagrożenia związane z doprowadzaniem wody – takie jak zanieczyszczenia chemiczne lub bakteriologiczne, oparzenia i zbyt wysokie ciśnienie – są zagrożeniem dla mieszkańców. Projektanci powinni zdobyć kompleksową wiedzę na temat powyższych zagrożeń i metod ich szacowania, by stworzyć efektywne sposoby kontroli jakości wody.

Nowe budynki wyposażone są w coraz nowocześniejsze systemy doprowadzania wody. Złożoność systemu pociąga za sobą zagrożenia dla naszego zdrowia i bezpieczeństwa, o których istnieniu powinniśmy być świadomi, by móc je wyeliminować. Nadszedł czas na zwołanie profesjonalnej grupy nadzorczej mającej na celu wprowadzenie wszechstronnych zasad dotyczących bezpieczeństwa wodnego w budynku.

Dziś wydajne energetycznie budynki często wyposażone są w systemy odzysku wody, takie jak system podlewania deszczówką, odzysk szarej wody, ścieków, oraz standardowe systemy dostarczające wodę pitną. Systemy doprowadzające ciepłą i zimną wodę powinny być zaprojektowane w taki sposób, by spełniały zasady higieny i bezpieczeństwa oraz szereg innych wymagań. Temperatura wody ciepłej musi być regulowana w taki sposób, by kontrolować rozwój bakterii, ale uniknąć przy tym potencjalnych oparzeń. Musimy również przewidzieć wymagania, które stawiane będą systemowi doprowadzania wody w przyszłości, zwłaszcza na czas prac serwisowych lub częściowego zamieszkania placówki.

Zagrożenia związane z doprowadzaniem wody – takie jak zanieczyszczenia chemiczne lub bakteriologiczne, oparzenia i zbyt wysokie ciśnienie – są zagrożeniem dla mieszkańców. Projektanci powinni zdobyć kompleksową wiedzę na temat powyższych zagrożeń i metod ich szacowania, by stworzyć efektywne sposoby kontroli jakości wody.

Dzielenie się wiedzą i dokumentacjami to jeden ze sposobów poprawy kontroli jakości wody. Projektanci odniosą duże korzyści z uproszczenia dokumentacji, a ta może być następnie dostarczona do osoby zarządzającej budynkiem. Wówczas mamy pewność, że zagrożenia są odpowiednio eliminowane, a podczas projektowania występuje dobra komunikacja od fazy koncepcyjnej do momentu uruchomienia i pracy systemu. Ten “łańcuch odpowiedzialności” sprawi, że system będzie użytkowany i utrzymywany w sposób przewidziany przez projektanta, a ryzyko właściwie kontrolowane.

Istotnie, wsparcie dla takiego podejścia już istnieje. Wytyczne Światowej Organizacji Zdrowia odnoszące się do planowania jakości wody (WSPs) zawierają zasady rozpoznawania ryzyka, włącznie z metodą wielobarierową i HACCP (analiza ryzyka i pomiar punktów krytycznych).

Obecnie WSPs to jeden z najefektywniejszych sposobów na utrzymanie w czystości dostaw wody pitnej. Ich użycie gwarantuje, że woda pitna jest bezpieczna i spełnia normy zdrowotne. Istnieją uniwersalne wytyczne rozwoju WSPs dla wodnych systemów miejskich, jak na przykład Water Safety Portal. Wytyczne te mogą zostać zaadaptowane podczas projektowania budynku.

Wstępna informacja zwrotna na temat użycia WSPs pochodząca ze wspólnej konferencji British Standards Institution (BSI) oraz Water Management Society sugeruje wsparcie dla metod szacowania i eliminowania zagrożeń wraz z kilkoma przykładami ich użycia. Może stać się to podstawą dla WSPs (w przypadku budynków), która może zostać przekazana osobom odpowiedzialnym za projekt systemu i użyta do zrozumienia i dokumentowania zagrożeń będących nieodłączną częścią systemów dostarczania wody.

Potrzebujemy stworzyć działającą grupę ekspertów z branży, która oceni potrzebę wprowadzenia metody WSPs dla systemów doprowadzania wody w budynkach. W jej skład mogą wchodzić członkowie takich insytucji jak: Royal Society of Public Health, Water Management Society Chartered Institution of Building Services Engineers, Institute of Healthcare Engineering & Estate Management, Society of Public Health Engineers, Chartered Institute of Plumbing and Heating Engineering oraz WaterSafe wraz z reprezentantami przemysłu wodno – kanalizacyjnego (egzekucja przepisów), jak również inne zainteresowane strony.

Grupa ekspertów zdefiniuje zagrożenia powiązane z systemami wodnymi w budynku i na podstawie bieżących przepisów i praktyki zawodowej określi czy są one właściwie kontrolowane. Określą również w jaki sposób istniejące wytyczne w przemyśle mogą zostać zaadaptowane do procesu projektowania budynków mieszkalnych, oraz skonsultować z właścicielami budynków, przedstawicielami przemysłu wodnego, ustawodawcami i innymi zainteresowanymi stronami zasadność stosowania WSP w przypadku budynków. Finalnie, może powstać zarys planu biznesowego dotyczącego stworzenia WSP (dla budynków).

Autor: Martin Shouler, zatrudniony w firmie Arup, jest liderem w świadczeniu usług inżynierii środowiska, pracował przy wielu projektach związanych z systemami wody i ścieków.

Źródło zdjęcia: Unsplash

fuqvids.com
top xxx
crazy freshmeat voyeur for bangbus.tamil porn