Miasteczko Orange będzie jednym z najnowocześniejszych, a przy tym najbardziej ekologicznych kompleksów biurowych w stolicy. Budynki zostały zaprojektowane w taki sposób, by zminimalizować straty energii i jednocześnie generować jak najniższe jej zużycie. Zastosowanie efektywnie energetycznych technologii, w tym m.in. systemów BMS Schneider Electric, międzynarodowej firmy specjalizującej się w zarządzaniu energią elektryczną, roczne zużycie energii w Miasteczku Orange zostanie ograniczone do 150 kWh/mkw., czyli będzie o 30 proc. niższe niż w standardowym budynku klasy A w stolicy.
Ekologiczny charakter budynku został potwierdzony m.in. certyfikatem Very Good w wersji 2009 BREEAM Europe Commercial. Certyfikat ten otrzymało Miasteczko Orange jako pierwszy projekt w Polsce.
Miasteczko będzie się składać z pięciu 6-kondygnacyjnych budynków połączonych ze sobą na poziomie parteru oraz pierwszego piętra. Łącznie budynki będą miały 43,7 tys. m 2 powierzchni użytkowej. W dostępnych biurach docelowo pracować będzie 3,3 tysiąca pracowników Orange Polska. W podziemnych parkingach mieści się 1050 aut, zaprojektowano także osobny parking na 120 rowerów.
„Stworzenie systemy automatyki budynkowej dla tego nowatorskiego obiektu było ciekawym i dużym wyzwaniem. Inwestor, mając na uwadze stworzenie efektywnego środowiska pracy, zdecydował się na nasze rozwiązania ze względu na ich jakość i niezawodność.” – podkreśla Jacek Parys, Wiceprezes Pionu Budynków Schneider Electric Polska.