Efektywność energetyczna budynków zmniejsza emisję CO2

    sex videos
    bigtitted milf teases before getting banged. pornxvideos247 bigtit milf blows neighbours big black cock.
    hot sex videos a fat girl in red pantyhose jumps on a black rubber dick.

    – Efektywność energetyczna budynków powinna być brana pod uwagę jako pierwsza, gdy szukamy skutecznych środków mających na celu ograniczenie emisji gazów cieplarnianych zarówno w wymiarze krajowym, jak i regionalnym – mówi Jørgen Tang-Jensen, prezes grupy Velux.

    Zalecenie to jest zgodne z wnioskami przedstawionymi przez Międzynarodową Agencję Energetyczną (IEA), według której przemysł, budynki i transport są obszarami, gdzie można osiągnąć największą i najbardziej efektywną redukcję emisji gazów cieplarnianych. Jak wynika z raportu IEA „Odświeżanie mapy energetyczno-klimatycznej”, jeśli podejmie się maksymalny wysiłek na rzecz ich redukcji w tych trzech sektorach, to emisja może być zmniejszona o połowę już w 2020 r.

    Budynki efektywne energetycznie mogą również przynieść konkretne profity ekonomiczne. Jak pokazują badania przeprowadzone przez firmę doradczą Copenhagen Economics, roczne zyski dla krajów Unii Europejskiej wynikające z energooszczędnych modernizacji budynków mogą wynosić w 2020 roku 104-175 mld euro, w zależności od poziomu inwestycji zrealizowanych w okresie od 2012 do 2020 roku. Korzyści zdrowotne związane z poprawą klimatu wewnątrz pomieszczeń zostały oszacowane na 42-88 mld euro rocznie.

    Walka ze zmianami klimatu jest nie tylko kwestią ograniczenia emisji gazów cieplarnianych, lecz także wiąże się z tworzeniem rozwiązań wpływających na poprawę zdrowia, samopoczucia i jakości codziennego życia ludzi. Od 2009 roku Velux wdraża program „Zrównoważone życie w budynkach”, który jest odpowiedzią na wyzwania, z jakimi będą musiały zmierzyć się przyszłe pokolenia tzn. zmiany klimatyczne i niedobór źródeł energii. W jego ramach powstają zeroemisyjne, energooszczędne budynki mieszkalne, które następnie poddawane są regularnym pomiarom, a wnioski służą wprowadzaniu udoskonaleń w produktach oraz w projektowaniu całych budynków.

    – Koncepcja zrównoważonego budownictwa działa i przynosi konkretne korzyści dla środowiska, społeczeństwa i gospodarki. Uważamy, że w Polsce jest olbrzymi potencjał tkwiący zarówno w nowym budownictwie, jak i modernizacjach istniejących obiektów. To szczególnie ważne, gdy myślimy o rozwoju gospodarczym z wykorzystaniem innowacyjnych technologii, w tym zrównoważonych rozwiązań w budownictwie – dodaje Jacek Siwiński, dyrektor generalny Velux Polska.

    Budynki odpowiadają za około 40 proc. światowego zapotrzebowania na energię, a tym samym mają bardzo duży, ale wciąż niedoceniony potencjał w osiąganiu coraz większej redukcji emisji gazów cieplarnianych.

    fuqvids.com
    top xxx
    crazy freshmeat voyeur for bangbus.tamil porn