Integracja HDL BUS Pro z innymi systemami

sex videos
bigtitted milf teases before getting banged. pornxvideos247 bigtit milf blows neighbours big black cock.
hot sex videos a fat girl in red pantyhose jumps on a black rubber dick.

W nowoczesnym budownictwie inteligentne instalacje umożliwiają integrację z różnymi systemami znajdującymi się w budynku. Firma HDL dokłada wszelkich starań, aby HDL BUS Pro wyposażony był w elementy zapewniające współpracę z większością popularnych systemów i urządzeń.

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na oświetlenie regulowane przez konkretny protokół a nie, tradycyjnie, bezpośrednio za pomocą ściemniacza. Nadal najpopularniejszym rozwiązaniem jest sygnał analogowy 0 –10V lub 1–10V generowany z 6-kanałowego modułu SB-DN-6B0-10V.

Należy jednak pamiętać, że sygnał analogowy nie jest zbyt odporny na zakłócenia oraz spadki napięć, dlatego lepszym rozwiązaniem są bramki komunikujące się z odbiornikiem przez sygnał cyfrowy. Z oferty HDL godny polecenia jest system DALI z użyciem bramki SB-DN-DALI48. Ograniczeniem DALI są maksymalnie 64 oprawy w 16 grupach.

Kolejnym cyfrowym sygnałem generowanym przez HDL BUS Pro jest bardzo popularny DMX 512. Wykorzystywany przede wszystkim w technologii scenicznej, zapewnia niezależne sterowanie 512 kanałami, przy czym w każdym można uzyskać 256 poziomów. HDL produkuje 2 wersje sterowników DMX: 48 – i 512-kanałową.

Poza oświetleniem system inteligentnego budynku powinien sterować jeszcze wieloma innymi urządzeniami np.: do kontroli klimakonwektorów służy moduł SB-DN-HVAC, składający się z 5 programowalnych wyjść przekaźnikowych oraz jednego 0 –10V.

Jak już zostało powiedziane, najbardziej pożądaną cechą systemu HDL BUS Pro jest możliwość integracji nie tylko z pojedynczymi urządzeniami komunikującymi się w odmiennym standardzie, ale też z innymi systemami. Działająca dwustronnie bramka SB-DN-EIB przesyła i odbiera informacje z jednego z najpopularniejszych systemów automatyki KNX/EIB.

KNX jest jednak systemem o podobnych parametrach jak HDL BUS Pro. Jeśli chcemy się połączyć z BMS – główną centralą zarządzającą całym budynkiem, warto rozważyćdwie możliwości jakimi są: fizyczna bramka łącząca HDL – BACnet lub rozwiązanie software’owe, czyli Serwer OPC.

Bramka BACnetowa może korzystać zarówno z połączenia RS-485 – wykorzystywanego w BACnecie – jak i Ethernetu. Z kolei Serwer OPC instalowany jest na komputerze za pomocą systemu BMS i nie wymaga żadnych dodatkowych urządzeń, a do komunikacji z HDL BUS Pro wykorzystuje Ethernet. Oba rozwiązania dają wiele możliwości dwustronnej komunikacji z BMS, dzięki której możliwy jest podgląd z BMS-a stanu wszystkich modułów, a także sterowanie przez BMS.

BMS wykorzystywany jest standardowo w dużych obiektach, jednak częściej potrzebna jest nam integracja z mniejszymi systemami specjalistycznymi, takimi jak np. instalacja alarmowa. Do tego najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie bramek SB-DN-RS-232 lub SB-DN-232IP-Pro.

Dzięki zapisaniu listy komend przychodzących i wychodzących uzyskujemy możliwość integracji z większością urządzeń obsługujących standardy RS-232/485 takich jak: systemy alarmowe, rzutniki, przełączniki sygnałów AV oraz wiele innych.

Zdarza się czasem, że urządzenia, z którymi chcielibyśmy skomunikować nasz system nie mają żadnych dodatkowych wejść/wyjść sterujących poza swoim oryginalnym pilotem podczerwieni np.: TV, kino domowe czy prosta klimatyzacja.

Zastosowanie systemu HDL Bus Pro umożliwia jednak komunikację z nimi.

Przez odpowiedni moduł „uczymy” system kodów IR z pilota oryginalnego. Aby wykorzystać wyuczone polecenia IR możemy użyć miniaturowego nadajnika podczerwieni SB-IREM, umieszczanego bezpośrednio na odbiorniku IR urządzenia lub czujników wielofunkcyjnych 8 w 1 (SB-CMS-8in1) oraz 12 w 1 (SB-CMS-12in1).

Najważniejszą cechą sterowania przez IR jest przede wszystkim brak konieczności fizycznego ingerowania w urządzenie sterowane.

fuqvids.com
top xxx
crazy freshmeat voyeur for bangbus.tamil porn