W obiekcie PGE Arena został zainstalowany system automatyki (Schneider Electric) i BMS oparty na urządzeniach Vista/Xanta, obejmujący zakresem sterowanie i monitoring pracy m.in. 16 central wentylacyjnych, węzłów przygotowania ciepła i chłodu, oświetlenia, 250 klimakonwektorów oraz podgrzewania murawy. System automatyki obejmuje również odczyt i monitorowanie energii elektrycznej wykorzystywany do odciążania energetycznego stadionu oraz odczyt głównych liczników ciepła. Analizatory sieci zasilania elektrycznego oraz UPS zintegrowane są z protokołem ModBus.
Do konfiguracji systemu zastosowano narzędzie integracyjne LonMaker. System automatyki i BMS został zbudowany w oparciu o sterowniki TAC Xenta 400 oraz Xenta 121 oraz 3 stanowiska komputerowe TAC Vista do obsługi systemu.
Stadion Donbass Arena
Donbass Arena, mieszczący ponad 50 tys. osób stadion w Doniecku na Ukrainie, jest pierwszym stadionem w Europie Wschodniej, który spełnia standard UEFA Elite. Jest także jednym z trzech najbardziej zaawansowanych technologicznie stadionów w całej Europie. Do obsługi infrastruktury IT, systemów bezpieczeństwa, elektronicznych systemów płatności oraz łączy komunikacyjnych (np. ponad 150 hot spotów) wybrano sprzęt firmy Eaton. W obiekcie zastosowano 35 zasilaczy UPS, w tym zasilacze o podwójnej konwersji (typ online) oraz produkty Eaton BladeUPS o budowie modułowej. W sytuacjach awaryjnych zasilacze UPS firmy Eaton zapewniają zasilanie systemów bezpieczeństwa w każdym z 20 sektorów, nawet w przypadku całkowitej utraty zasilania w którymkolwiek z nich.
Lotniska
Firma Relpol SA Zakład Polon w Zielonej Górze to polski prekursor w dziedzinie produkcji urządzeń wspomagających kontrolę bezpieczeństwa radiologicznego. Od ponad 15 lat produkuje Systemy Stacjonarnych Monitorów Promieniowania, wykrywające promieniowanie gamma i neutronowe emitowane przez materiały radioaktywne. Najnowocześniejszy z dotychczas produkowanych to zintegrowany system monitorowania promieniowania jonizującego SMP.
Systemy SMP z powodzeniem pełnią swoje funkcje w ochronie granic państwowych. Wyposażanie w SMP przejść granicznych drogowych i kolejowych oraz portów lotniczych i morskich ma na celu wyeliminowanie nielegalnego transferu materiałów radioaktywnych i nuklearnych w środkach transportu, ruchu pieszym, w bagażu podręcznym i transportowym.
Systemy SMP sprawdzają się również w procesach recyklingu w zakładach przerobu złomu i składowiskach odpadów oraz w obiektach o specjalnym przeznaczeniu, związanych z potrzebą kontroli materiałów radioaktywnych.
Dzięki kilkunastoletniej współpracy ze służbami granicznymi oraz instytucjami naukowymi firmie udało się stworzyć unikatowy w skali światowej system ochrony radiologicznej granic Polski. Zainstalowano kilkaset systemów SMP.
Do roku 2009 instalacje dotyczyły w większości punktów kontroli na przejściach granicznych, w portach lotniczych i morskich. W roku 2010 sprzedaż systemów ukierunkowana była głównie na zakłady przerobu złomu.
Lata 2011–2012, dzięki ogromnym nakładom inwestycyjnym na rozbudowę i przygotowanie krajowych lotnisk na EURO 2012, przyniosły imponujący portfel zamówień. W tym okresie Relpol wyposażył w swoje systemy SMP takie lotniska, jak: Łódź Lublinek, Rzeszów Jasionka, Wrocław Strachowice, Gdańsk Rębiechowo, Poznań Ławica.