Oszczędność i kontrola energii za pomocą systemów automatyki budynkowej

sex videos
bigtitted milf teases before getting banged. pornxvideos247 bigtit milf blows neighbours big black cock.
hot sex videos a fat girl in red pantyhose jumps on a black rubber dick.

Dzięki optymalizacji zużycia energii cieplnej i elektrycznej, system automatyki może oszczędzić nawet 30% zużywanej energii w budynku. Wizualizacja kosztów i zużycia energii, pozwala kontrolować wydatki i zwiększa świadomość.

Systemy automatyki budynkowej, z racji możliwości integracji oraz optymalizacji ustawień poszczególnych parametrów, potrafią doprowadzić do pełnej współpracy poszczególnych instalacji domowych, co w efekcie prowadzi do mierzalnych oszczędności. Jest to swego rodzaju kalibracja domu. Sterowanie ogrzewaniem umożliwia sterowanie temperaturą w różnych pomieszczeniach, programowanie krzywych grzewczych oraz ustalanie indywidualnych temperatur komfortu. Sterowanie oświetleniem to oprócz włączania i wyłączania światła, również programowalne sceny świetlne oraz współpraca z czujkami ruchu. Zarządzanie pracą klimatyzacji i wentylacji to z kolei optymalne użytkowanie tych systemów, które wpływa znacząco na ekonomię korzystania z budynku, bez konieczności ciągłego śledzenia parametrów i zmiany ustawień. Istotnym elementem jest pomiar aktualnego zużycia energii, wody i gazu, co poprzez porównanie zużycia energii o różnych porach, pokazuje nam ile wyniosą rachunki za media i prognozuje zużycie w danym okresie. Optymalne wykorzystanie mediów znacząco wpływa na ekonomię użytkowania budynku, co łatwo zaobserwować podczas wykorzystywania systemu sterowania cyrkulacją wody.

Przykładem systemu automatyki z pełną funkcjonalnością, potrafiącego integrować różne instalacje jest system Hemms. Składa się on z zarządzającej wszystkim jednostki centralnej oraz różnego rodzaju sensorów i aktorów. Jednostka centralna pracuje jako translator protokołów KNX, CAN oraz ZigBee. Dzięki niej możliwa jest wymiana danych pomiędzy urządzeniami pracującymi w pod różnymi protokołami. Urządzenie pozwala też na zarządzanie w/w urządzeniami z urządzenia posiadającego dostęp do połączenia ethernetowego, np. komputer klasy PC czy telefon. Sensory i aktory to zarówno elementy produkcji Hemms, w technologii CAN, jak również moduły przewodowe i bezprzewodowe KNX produkcji firm stowarzyszonych w Konnex oraz produkty firmy Legrand działających w oparciu o bezprzewodowy protokół ZigBee. Zaplecze sprzętowe jest uzupełnione przez oprogramowanie instalacyjno – serwisowe służące do intuicyjnej konfiguracji całego systemu. Bezpośredni kontakt oraz sterowanie poszczególnymi elementami, jak również tworzenie powiązań i scen, jest możliwe dzięki aplikacji stworzonej na platformy iOS oraz Android, zarówno w wersji na telefony komórkowe, jak i tablety. Aplikacja umożliwia zapis i odczyt danych historycznych, dotyczących np. zużycia mediów (gazu, wody). Oprogramowanie umożliwia zaprogramowanie scenariuszy zarządzających siecią inteligentnego budynku. Scenariusze są tworzone przez użytkownika na tablecie i przesyłane do jednostki centralnej. Oprogramowanie sprawdza również, co pewien ściśle określony czas, stan wszystkich podłączonych do sieci urządzeń w celach detekcji awarii. Kolejnym elementem jest również zapis informacji dotyczących mediów (np. ceny). Informacje te są wykorzystywane do analizy zużycia mediów, przykładowo całkowitego kosztu miesięcznego.

Taki system zainstalowany został przy okazji modernizacji Willi Carlton w Zakopanem, budynku z okresu XX – lecia międzywojennego. Odrestaurowanie i podniesienie standardu budynku wiązało się również z zautomatyzowaniem większości systemów, wprowadzeniu kontraktronów, czujek ruchu, opomiarowania itp. System działający od ponad pół roku, doprowadził do oszczędności na poziomie 27% w przypadku ogrzewania oraz 32% w przypadku energii elektrycznej, w odniesieniu do odpowiadających miesięcy w poprzednich latach.

fuqvids.com
top xxx
crazy freshmeat voyeur for bangbus.tamil porn