Wielkoskalowy system magazynowania energii (pierwsza faza: 1,5 MW/12 MWh) projektu i wykonania firmy Narada Power Source Co., Ltd. na zamówienie GCL Silicon został oddany do użytku. Jest to pierwsze rozwiązanie systemu magazynowania energii ESS na skalę komercyjną w Chinach.
W ramach projektu firma Narada pełniła rolę EPC, dostarczając plany, zarządzając zakupami, prowadząc konstrukcję oraz oferując usługi integracji systemu. Ponadto firma zaangażowana była w świadczenie szeregu usług, włączywszy zarządzanie zużyciem energii oraz późniejszą opiekę nad pracą obiektu i jego konserwację. Realizacja projektu potwierdza pozycję lidera firmy Narada w zakresie komercjalizacji rozwiązań ESS.
Rozwiązania ESS są jednymi z wiodących na potrzeby takich trendów, jak inteligentna sieć, generacja rozproszona, integracja energii odnawialnej, mikrosieci czy popularyzacja pojazdów elektrycznych. To właśnie ESS stoi za generacją, transportem i dystrybucją energii zanim dotrze ona do licznika, umożliwiając świadczenie usług ograniczania zużycia w godzinach szczytu, kontrolowania częstotliwości, poprawy niezawodności dostaw i tym podobnych. Rozwiązania ESS zwłaszcza przyczyniły się do poprawy zdolności akceptacji integracji energii odnawialnej oraz umożliwiły intensywny rozwój odnawialnych źródeł energii i większe ich wykorzystanie.
Zajmując pozycję lidera w branży ESS, firma Narada poczyniła ogromne postępy w rozwoju technologii litowo-jonowych i węglowo-ołowiowych, innowacji w zakresie ESS oraz marketingu tych rozwiązań. Na przestrzeni 2016 roku firmie Narada udało się oddać do użytku i podpisać kontrakty ESS o łącznej mocy ponad 800 MWh głównie w zakresie ograniczania zużycia w godzinach szczytu, kontrolowania częstotliwości oraz integracji energii odnawialnej. Projekty firmy są w użytku na całym świecie, w tym w Chinach, Indiach, Kanadzie, Singapurze, Indonezji, Pakistanie i nie tylko.
Poza pierwszym komercyjnym rozwiązaniem ESS firma Narada pracuje obecnie nad największym ESS na potrzeby parku przemysłowego w Chinach. Nowy projekt przewiduje generację mocy na poziomie 15 MW/120 MWh. Tymczasem firma Narada zapewnia także usługi ESS na potrzeby kontroli częstotliwości na potrzeby farmy słonecznej w Kanadzie oraz indyjskiej sieci energii elektrycznej.
„W przyszłości na bazie ciągłego zmniejszania kosztów każdej kilowatogodziny firma Narada będzie nadal orędownikiem nowoczesnego modelu biznesowego Inwestycje+Operacje w komercjalizacji rozwiązań ESS. Wniesiemy wkład w zrównoważony rozwój energetyczny na całym świecie, zapewniając ciągłe innowacje, ulepszenia technologiczne oraz komercjalizację inteligentnej energii” – skomentował prezes firmy Narada, który jednocześnie wyraził duże zaufanie pokładane w inteligentnej energii, a zwłaszcza rozwiązaniach ESS.
Źródło: PR Newswire przez „Centrum Prasowe PAP”