Miasta inteligentne – rozwiązania dla przyszłych pokoleń

sex videos
bigtitted milf teases before getting banged. pornxvideos247 bigtit milf blows neighbours big black cock.
hot sex videos a fat girl in red pantyhose jumps on a black rubber dick.

Wiele technologii potrzebnych do tworzenia miast inteligentnych już istnieje. Ich rozwój przebiega w sposób ewolucyjny, a nie rewolucyjny.

W 2009 r., po raz pierwszy w historii, liczba mieszkańców miast przerosła liczbę tych zamieszkujących wsie. Według szacunków ONZ, do 2030 r. aż 70% światowej populacji będzie mieszkać na terenach zurbanizowanych.

Ludność miejska już dziś pochłania 75% zasobów naturalnych naszej planety i odpowiada za 80% emisji gazów cieplarnianych. Pytanie brzmi zatem, co obecne zmiany w strukturze populacji oznaczają dla przyszłych pokoleń.

Technologia jako klucz do osiągnięcia wzrostu gospodarczego bez zanieczyszczania środowiska

To, jak będziemy kształtować przestrzeń, w której żyjemy, ma znaczenie globalne, wpływa na każdego z nas. Poprawa standardu życia wszystkich ludzi na świecie przy jak najmniejszych szkodach dla środowiska to poważne wyzwanie, ale także okazja do zrównoważonego rozwoju poprzez opracowanie innowacyjnej i inteligentnej infrastruktury. To jednak wymaga konsekwentnego zaplanowania i wdrożenia struktur i infrastruktur miejskich przy użyciu nie tylko istniejących rozwiązań technicznych i organizacyjnych, ale też rozwiązań nowo stworzonych.

Aby sprostać powyższym wyzwaniom, można wykorzystać technologię, która pozwoliłaby monitorować, optymalizować i kontrolować kluczowe systemy i infrastruktury w sposób inteligentny. Mówiąc krótko, miasta powinny stać się inteligentne.

Przybornik inteligentnych rozwiązań dla miast

Wiele technologii potrzebnych do tworzenia miast inteligentnych już istnieje. Mamy tu do czynienia raczej z powolną ewolucją niż gwałtowną przemianą. Musimy jednak pamiętać, że każdy przypadek jest unikalny. Nie ma jednej, uniwersalnej koncepcji miasta inteligentnego – do dyspozycji mamy raczej przybornik rozwiązań inteligentnych, które mogą poprawić życie mieszkańców. Lecz żeby to osiągnąć, władze miejskie muszą być świadome wielu możliwości technologicznych, które pojawiają się w tym szybko rozwijającym się obszarze.

Wiele pytań wciąż pozostaje bez odpowiedzi, ale jedno jest jasne: uczynienie miast bardziej inteligentnymi wymaga współpracy i wspólnej wizji. Firmy zajmujące się działalnością związaną z energią, komunikacją, transportem czy internetem przemysłowym muszą wspólnie korzystać z dobrodziejstw rozwijającej się technologii i synergii. Tylko kooperacja różnych branż, systemów i dyscyplin pozwoli nam na wprowadzenie w miastach rozwiązań inteligentnych. Oto kilka przykładów, jak taka kooperacja może przebiegać:

1. Inteligentne sieci elektroenergetyczne Korei Południowej

Południowokoreański program inteligentnej energetyki obejmuje pięć zasadniczych obszarów: sieci elektroenergetyczne, konsumpcję, transport, wykorzystanie źródeł odnawialnych i usługi elektryczne. Za jego prowadzenie odpowiedzialne są agencje rządowe, a także kilka dużych konglomeratów biznesowych. Jego implementacja przebiega według następującego planu: w latach 2010-2012 zbudowano sieć testową w wyizolowanym obszarze, do 2020 r. inteligentna sieć elektroenergetyczna ma objąć wszystkie aglomeracje miejskie, a do 2030 r. – cały kraj.

2. Big Data i zarządzanie sieciami wodociągowymi

W 2012 r. izraelska firma TaKaDu, przy wsparciu ABB, stworzyła system monitorowania sieci wodociągowych bazujący na technologii chmury. System ten wykorzystuje wielkie bazy danych (Big Data) i innowacyjne algorytmy analizujące informacje dostarczane przez oprzyrządowanie monitorujące. W efekcie powstaje przekrojowy obraz funkcjonowania sieci zmieniający się w czasie rzeczywistym. Pozyskiwane na bieżąco wiadomości ułatwiają podejmowanie decyzji wszystkim członkom obsługi, od analityków szukających przecieków, pęknięć czy problemów z ciśnieniem, po menedżerów planujących zagospodarowanie zasobów.

3. Mobilne elektrownie

Mobilne elektrownie firmy ABB, tzw. E-houses, zostały stworzone z myślą o zapewnianiu stabilnych dostaw energii w ekstremalnych warunkach. Wykorzystywane są między innymi na platformach wiertniczych, a także przy łączeniu przybrzeżnych farm wiatrowych i pustynnych farm fotowoltaicznych z resztą sieci. Jednak wobec narastających zmian klimatycznych i związanych z nimi ekstremalnych zjawisk pogodowych takich jak huragan Katrina czy tajfun Haiyan coraz częściej dostrzega się ich użyteczność w konstruowania inteligentnych systemów zabezpieczeń energetycznych w ośrodkach miejskich.

Oprac. na podst. materiałów ABB

Fot. ABB

fuqvids.com
top xxx
crazy freshmeat voyeur for bangbus.tamil porn